Bláznivá máma mluví o knihách a Velikonocích. #4

Tvrdí o sobě, že je bláznivou matkou. Má ráda kávu, focení, knižní svíčky a v neposlední řadě samotné čtení. Jak prožila Velikonoce? Jak je vnímá, a které ozdoby musely ustoupit těm velikonočním?

Pokud si aspoň sem tam přečteš thriller, máš načtené blogerčiny tipy? Posledním vyzpovídaným vítězem z Blogera roku 2016 je Quacker´s messy life. Blog obsadil druhé místo v kategorii Knižní objektiv roku.

1. Jak jsi trávila Velikonoce?

Přiznám se, že jsem doháněla resty. Domácnost, plánování blogu, focení. Mezi pečením velikonočního berana jsem navařila pár knižních svíček (viz link na konci článku), naplánovala další box a dva dny před Velikonocemi jsem sundávala zbytky vánoční výzdoby. Já potřebuji cítit časový tlak, pak podávám výkony Supermana 😀

2. Porovnej letošní Velikonoce s dětstvím. V čem vidíš odlišnosti?

Hlavně mě nikdo nenutí nastavovat zadek. 😀 Velikonoce nemám ráda. Už od malička mě přišlo ponižující dostat pomlázkou a ještě někomu za to dát čokoládu nebo kraslici. Starší hoši zas používali Velikonoce jako výmluvu opít se do němoty a já jen doufala, že k nám dojdou dřív, než budou úplně pod obraz. 😀 Rozbitý vejce na ulicích 😀 Asi ti beru tu velikonoční iluzi. Ale konkrétně u tohoto svátku jsem ráda, že tradice upadá.

3. Než přejdeme ke Tvým knižním tipům, co pro tebe znamená umístění v ČBDB Knižním blogerovi 2016? Prosím bez patosu typickém pro pracovní pohovory!

Nakopnutí. Já jsem ten typ blogera co potřebuje zpětnou vazbu. Nemusí to být ocenění, ale třeba jen komentář nebo zpráva má stejný účinek. Pocit, že to co děláte a s čím strávíte většinu času lidi baví. Nějak nevěřím blogerům co tvrdí, že si píší blog pro sebe. Čtenáři a zpětná vazba vás motivuje a nutí posunovat se dál. Bez zpětné vazby nebude motivace něco změnit, psát recenze kvalitněji, naučit se lépe fotit. Tak jak se vyvíjí váš blog, tak se vyvíjíte i vy. Bez těch ocenění a kritiky budeme stát na místě. A proč potom psát blog?

4. Jaké 3 knihy na Tebe za poslední dobu hluboce zapůsobily a proč?17274527_1376595462410611_803354577_n

Musím se přiznat, že jsi mě s tvojí otázkou zaskočil. Kniha, která hluboce zapůsobila? Asi nejsem nejlepší adept na tuto otázku. Já beru čtení jako součást svého života, ale nehledám v nich něco co mě hluboce ovlivní, nebo změní můj pohled na život. Knihu mám jako útěk od reality a nechci přemýšlet o nesmrtelnosti brouka. Občas se mi stane, že mezi řádky můžu najít dotýkání se určitého tématu ale není to primární téma knihy. Ono taky těžko najdu nějakou hloubku v thrillerech, krimi, hororech nebo young adult románech. A to je přesně ta literatura, ke které utíkám z reálného světa.

1. tip

Hluboce na mě zapůsobila Illuminae. Ale je to taková ta “povrchní” hloubka. Bichle taková, že na ní padlo půl lesa a její provedení je něco, co tu zatím nebylo. Je to jedinečná kniha co se designu týče a je vidět, že i samotní autoři si uvědomují, jak je důležité provedení knihy. Vymazlili si ji do posledního písmenka a těším se na pokračování.

18072634_650854061789333_1695315930_n

2. tip

Další kdo na mě zapůsobil není kniha, ale její autor. Chris Carter píše thrillery. Nejlepší thrillery. Knihy jsou propracované do nejmenších nechutných detailů s výborným příběhem. On sám vystudoval psychologii a chování zločinců a pracoval jako soudní psycholog, kde mnohokrát vyslýchal sériové vrahy. To dává jeho knihám neskutečnou autenticitu a při čtení máte sevřený žaludek. Čím na mě neskutečně zapůsobil byla jeho komunikace se čtenáři. Oslovila jsem ho s dotazem, kde by bylo možné sehnat jeho podpis a nejen že mi odpověděl a poděkoval, že jeho knihy čteme, ale poslal mi podepsanou knihu. Taková komunikace není obvyklá a rozhodně dojem zanechala.

18073483_650854058456000_2094204345_n

3. tip

Jako poslední je Playground od dvojice Kepler. Kepler je, stejně jako Carter, autor thrillerů. Playground byl jiný. Kniha, která rozdělila fanoušky této autorské dvojice na dva tábory. Buď jste nadšeni a budete ji milovat stejně jako jejich předchozí knihy, anebo jste rozčarováni, že to není Kepler jakého znáte. Ano není, ale já byla nadšena. V knize se dotýká otázky co se děje po naší smrti a zda je něco jako život po životě. A tady už se o nějaké hloubce mluvit dát. Protože ohledně tohoto tématu přemýšlíme, hádáme a nevíme.
DSC_0401.jpg

Blogerčiny recenze

Illuminae zde / Chris Carter zde / Playground zde / O knižních svíčkách zde.

Věřím, že Ti čtyřdílný seriál knižních tipů přišel vhod. Příště Tě čeká rozhovor s českým spisovatelem. Zaujal mě způsob, jakým zviditelnil svou fantasy ságu.

SERIÁL knižních tipů od výherců Bloger roku 2016.

#1 Penny and Books & Za listem list.

#2 Život mezi řádky & Svět mezi řádky.

#3 She is Bookaholic & Pohoda lahoda.

#4 Quacker´s messy life.

Fotografie obsažené v článku byly s laskavým svoleným použity z Quacker´s messy life.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s