Historie Thonisu

23. století, Euro-Ruská unie, Republika Čechy a Morava |

Počátky Thonisu se datují do třicátých let jednadvacátého století, ještě než Prahu postihly záplavy a tisíciletá voda smetla většinu městské části Smíchov1. Už tehdy na Smíchově vznikal zárodek čtvrtě muslimských Egypťanů utíkajících ze své domoviny. Po povodních dala divoká a násilná desetiletí vzniknout egyptskému ghettu, které jeho obyvatelé nazvali Thonis. Thonis je staroegyptskou obdobou Atlantidy, starověký Thonis utonul v moři, oproti tomu pražský Thonis vzešel z povodně. Z tohoto faktického kontrastu si Egypťané slibovali symbolické zvrácení smutného osudu imigrantů v cizí zemi. Nutno dodat, že Atlantidu doposud nikdo nenašel, naopak bohaté přístavní město Thonis bylo objeveno na dně Středozemního moře, do kterého se propadlo v osmém století našeho letopočtu.

timeline

Obyvatelé ghetta začali před osmdesáti lety postupně přebírat odkaz starověkých Egypťanů, pobídkou jim byl SuanPchan, díky kterému se může přenášet lidské vědomí do zvířecích těl, což se v oprášené staroegyptské víře chápe jako uctívání bohů. Mimoto starověký Egypt byl a bude tahákem, toho si byli vědomi i podnikatelé vzešlí z ghetta, a jakmile jejich ekonomická síla zběsile nabírala na obrátkách, mohli si dovolit více upevnit svůj vliv. Před dvaceti lety Thonisané dosáhli svého a došlo k osamostatnění původního Smíchova na Magistrátu hlavního města Prahy, čímž vznikl samosprávný Thonis, jak je znám dnes. Vzniklo město ve městě, které obklopuje desetimetrová zeď pískové barvy. Zeď je dobře střežená a k patrolám u kontrolních stanovišť je pověřená bezvadně vyzbrojená stráž. Přes vstupní stanoviště projde pouze Thonisan. Thonis je autonomní oblastí republiky se svými určitými rozdílnostmi ve zdravotnické, politické, přistěhovalecké a soudní politice. Thonis s Čechami a Moravou tvoří společný federativní stát. Všechny tři entity se těší jisté míry autonomie, mají vlastní parlamenty, ale nadřazený jim je Parlament Republiky Čechy a Moravy.

Již ve svém počátku Thonis spolupracoval s nadnárodním náboženským korporátem Vedoucí všech božích úřadů, n. s. Jména velké části staroegyptských bohů jsou totiž názvy dceřiných firem tohoto nadnárodního korporátu, a pokud někdo řekne, že věří v Hathor, znamená to, že preferuje výrobky a služby firmy nazývající se Celostátní kněžská organizace bohyně Hathor – Republika Čechy a Morava, n. s., jež je dceřinou společností korporátu Vedoucí všech božích úřadů, n. s. Pokud někdo řekne, že věří v Hathor, znamená to, že se krom jiného chodívá modlit do chrámů provozovaných CKO bohyně Hathor – RČaM, n. s.

Ale zpátky k Thonisu. Před dvaceti lety došlo k nebývale masivní přestavbě ghetta k obrazu Starého Egypta. V Thonisu nechybí repliky nejvýznamnějších staroegyptských památek. Jen s tím rozdílem, že thoniská trojice pyramid z Gízy má uvnitř moderní obytné, nákupní a kancelářské prostory.

Je pravdou, že ne všichni Thonisané schvalovali odklon svých dětí od víry v jediného boha. Buď příklon ke staroegyptské víře brali jako nutné zlo a obchodní lákadlo pro turisty, či konvertovali, anebo se znechuceně odstěhovali. Ale potyčkám se v začátcích nezabránilo, laškování s polyteistickou vírou se v muslimské komunitě netolerovalo.

VÍCE SE DOZVÍŠ VE SCI-FI THRILLERU THONIS

gif-thonis-lepsi-tablet

1 Rozloha Smíchova, resp. dnešního Thonisu, činí 7,05 km2.